Bugün ne oldu?
Acılı Eş Şehidimizi Anlattı Biz Ağladık...
HaberlerManisa
01.38, 27/07/2015
Berke
Acılı Eş Şehidimizi Anlattı Biz Ağladık...
Bu bir tanıtımdır.
Şehidin baba evine taziye için gelen yakınları ve vatandaşlarla birlikte dua eden Vali Bektaş, daha sonra Şehit Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un eşi Birsen Yavuz ile bir süre görüştü.

Birsen Yavuz’un Bektaş’a yönelik söylemleri ise yürekleri dağladı.

Birsen Yavuz "Ben oğlumun eğitimi için onun yanına gidemedim. Bana buraya gelme çocuklarımızı okutalım dedi. Çocuklarımız için çok şeyler yaptık, çok şeylere katlandık. 3 yıl Şırnak’ta, 3 yıl Siirt’te kaldım. Çocuklarımızı okut dedi.  En son 20:30’da konuştuk. 21:40’da olay olmuş.  Benim kocam kimseyi incitmezdi.  Helal lokma yedirdi bana. Sonuna kadar helal kazandı. Hiçbir görevinde uyumadı, 'Ben uyursam askerler ölür, onlar ana kuzusu' derdi. Askerlerin babasıydı benim kocam. 36 yaşında öksüzdü benim kocam."


“Yatacağız kalkacağız, babam gelecek”

Yavuz, 6 yaşındaki oğlunun ölümün ne olduğunu bilmediğini ve ona babasının öldüğünü nasıl anlatacağını bilemediğini dile getirerek, "(Artık anne 6 gün kaldı, yatacağız, kalkacağız, babam gelecek) diyordu, günleri bilmiyordu. Her gün sabah kalkınca 'Ne kadar kaldı?' diye soruyordu" dedi.

 
Doğu görevinin bitmesine sadece 5 gün kalmıştı...

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen hain saldırıda şehit düşen Salihli'li Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un doğu görevinin bitmesine sadece 5 gün kaldığı öğrenildi. Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen hain saldırıda şehit düşen Salihli'li Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un doğu görevinin bitmesine sadece 5 gün kaldığı öğrenildi.

Salihli’ye bağlı Kabazlı Mahallesi’nden olduğu öğrenilen Yavuz’un evli ve biri 11, diğeri 5 yaşında 2 çocuğu olduğu öğrenildi.

Yavuz’un yarın düzenlenecek olan törenle defnedilmesi bekleniyor.
 
 
 
Bu haber 7943 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER