Bugün ne oldu?
Salihli Otogarında Zam İsyanı
HaberlerSalihli
01.10, 10/05/2015
Berke
Salihli Otogarında Zam İsyanı
Bu bir tanıtımdır.
Salihli Güven Turizm ve Öz Salihli Firması yetkilileri Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin depozito başta olmak üzere, boş çıkış ve diğer kalemlere yaptığı yüksek zam tepkiye neden oldu.


Otogarın girişini kapan firma yetkilileri bir süre eylemlerine devam etti.  Bunun üzerine olay yerine gelen Salihli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Murat Dağıstanlı, Manisa Büyükşehir Koordinatörü Ali Rıza Ünveren ile İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı, firma yetkilileri ile bir süre görüştü.
Firma yetkilileri, daha önce zamlarla ilgili müracaatlarının olmasına rağmen taleplerinin dikkat alınmadığını, yapılan zamların kendilerini zarara uğrattığını belirterek duruma isyan etti.


Güven ve Öz Salihli firması yetkililerinin protestolarını sonlandırmalarının ardından Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda olay yerine gelerek Güven Turizm ve Öz Salihli firması yetkilileri ile görüşme yaptı.
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, firma yetkililerinin taleplerini dinledikten sonra Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü arayıp firma sahiplerinin sorunlarını iletti.


Kayda “Firma sahipleri yüksek orandaki zamlardan dolayı mağdur olmaya başladı. Biz bu konudaki taleplerimizi daha önce komisyona bildirmiştik.  Bu konuda firmalarımızın hassasiyetlerini gözetmek durumundayız” dedi.


Kayda’nın Ergün’le yaklaşık 15 dakika süren görüşmesinin ardından Kayda, firma yetkililerine talepleri doğrultusunda gereken düzenlemelerin yapılacağı sözünü verdi. Öte yandan firma sahiplerinin taleplerine ilişkin kararın 12 Mayıs tarihinde toplanacak olan Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ndeki ilgili komisyonda resmiyet kazanması bekleniyor.

 
 
 
 
 
Bu haber 4263 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER